Грант від держави на відкриття власної справи:  можливості для підприємців

25.04.2025

Економічний розвиток країни залежить від людей, які готові розвивати свою країну. Влада сприяє цьому різними способами, тому одним із найефективніших інструментів є державна програма грантів, яка дозволяє отримати фінансування від влади на старті або для  розширення підприємницької діяльності. Це особливо актуально для тих, хто хоче запустити бізнес, але не має достатню кількість власних ресурсів для початкових інвестицій. Державний грант на відкриття бізнесу надається тим, хто має реальну ідею, готовий створювати робочі місця та розвивати економіку. Цікаво, що головнаою перевагою такої підтримки є відсутність необхідності повертати кошти, якщо вони використовуються відповідно до бізнес-плану. Програма спрямована на широке коло громадян, включаючи молодь, ветеранів, осіб, які постраждали від війни, також тих, хто хоче розширити вже існуючий бізнес, як ми писали вище.

Розмір гранту становить від 50 000 гривень до 250 000 гривень:

  •  До 75 000грн можуть отримати ті, хто планує зареєструватись як ФОП, у такому випадку не обов'язково створювати робочі місця. 

  • 150 000грн можуть отримати ті хто є зареєстрованим підприємцем і створить одне робоче місце. 
  • 250 000грн можуть отримати ті хто буде ФОПом та створить два робочих місця. 

Гроші можна використати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду обладнання, маркетинг, франчайзинг, а також оренду приміщень, але не більше 25 % від суми гранту. Заявка на грант повинна подаватись через онлайн-портал Дія, але не все так просто. Перше ніж подавати заявку, ви повинні розробити чіткий бізнес-план, описати вашу бізнес-ідею, стратегію розвитку, фінансові прогнози, аналіз ринку та план маркетингових дій. Бізнес-план є основним фактором, на основі якого влада оцінить ваш проект, в ньому важливо детально обґрунтувати, як ви будете використовувати грантові кошти і яку вигоду отримає ваш бізнес після їх отримання. Вже після цього можна подавати заявку, і комісія оцінить вашу стратегію розвитку та потенціал проекту.

Важливо враховувати, що окрім фінансування, можливості розвитку та підтримки держави ви можете зіткнутись з конкуренцію під час етапу відбору на отримання гранту та значними фінансовими витратами на етапі розробки стратегії.

Та все ж не бійтесь починати власну справу, та скористуватись такою послугою від держави як грант, зараз ми розповімо про тих, хто вже скористувався цією можливістю. До прикладу бренд "Frolov" — це український бренд одягу, заснований відомим молодим дизайнером Іваном Фроловим. З моменту свого заснування, компанія активно бере участь у різноманітних ініціативах задля розвитку бізнесу, включно з грантами від влади. Завдяки грантовим коштам дизайнер зміг розширити своє виробництво, закупити нове обладнання та вийти на міжнародні ринки. Також, бренд активно використовує державну підтримку для проведення маркетингових кампаній і участі у міжнародних модних показах.

Візьмемо до прикладу ще один відомий український бренд «Ksenia Schnaider». Відомий тим, що одяг там створюють з перероблених та екологічно чистих матеріалів. Бренд відомий у всьому світі своїми речами та колабораціями зі світовим компаніями. Так от грантове фінансування допомогло власниці закупити нове обладнання, запустити власне дослідження по розробці нових екологічно чистих тканин, а також впровадити нові виробничі технології, які допомогли знизити витрати та створити біль довговічні матеріали, які відповідають стандартам.

Приклади подібних компаній можна знайти в кожній сфері, це показує що державна ініціатива на створення гранту для малих та середніх бізнесів дійсно працює, і це допомагає компаніям не тільки розвиватись, а й виходити на міжнародні ринки збуту.  



Автор: Вікторія Білоус 

© 2025 Економічний пульс. Всі права захищені. Будь-яке копіювання, публікація, передрук чи наступне поширення інформації, суворо забороняється.
 Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на "Економічний пульс" не нижче третього абзацу.

 
Засновниця проекту: Вікторія Білоус 
Головний редактор: Вікторія Білоус 
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати